Identificatie
- Titel
- Volendammer vissers in dracht
- Objectnummer
- F070409
- Objectcategorie
- Fotocollectie
- Objecttype
-
- dia
- Een dia (of diapositief) is een (met een zogenaamd omkeerprocedé) positief ontwikkelde kleuren- of zwart-witfoto op transparant materiaal. Kleurenfoto's voor publicatiedoeleinden worden meestal als dia gemaakt. In toenemende mate worden hiervoor echter digitale camera's ingezet. (Wikipedia)Afkorting voor diapositief. (Project Fotografie)Positieve transparanten, geschikt voor projectie, al dan niet ingeraamd. Bij inraming twee formaten toegepast: 35mm-film en 6 x 6 cm. (AAT-Ned)
-
- Persistente URL
- http://hdl.handle.net/21.12111/zzm-collect-106757
Over
- Onderwerpen
-
- Klederdracht
- Met klederdracht of streekdracht (kortweg: dracht) wordt bedoeld de traditionele kleding die in gemeenschappen gedragen wordt of werd door een groot deel van de bevolking. Deze kleding maakt deel uit van de streekgebonden folklore en de geschiedenis ervan wordt vaak gedocumenteerd in volkenkundige en streekmusea. Klederdrachten worden in sommige streken nog in ere gehouden, in het bijzonder tijdens feestdagen en bijzondere ceremonies zoals oogstdankfeesten, oktoberfeesten, schuttersfeesten, optochten en folkloristische dansvoorstellingen. (Wikipedia)Costume or regional dress (short for costume) refers to the traditional clothing that is or was worn in communities by a large portion of the population. This clothing is part of regional folklore and its history is often documented in ethnographic and regional museums. Costumes are still honored in some regions, especially during holidays and special ceremonies such as harvest dance festivals, October festivals, archery festivals, parades and folkloric dance performances. (Wikipedia)
-
- Visserman
- Vissers zijn ambachtslieden die als beroep hebben het vangen en verhandelen van vis. Er is onderscheid te maken tussen vissers die op de binnenwateren vissen op zoetwatervis en vissers die actief zijn op zee met het vangen van zeevis en allerlei andere grote en kleine zeedieren. Het beroep van visser is al heel oud. (Van Dale)
-
- Vissersvrouw
- Viswijven zijn vissersvrouwen. Vaak zijn zij actief bij het verwerken van de visvangst. Dat kan bijvoorbeeld zijn met het schoonmaken van vis of het pellen van garnalen. Het woord viswijf wordt in negatieve zin gebruikt voor een schreeuwende, kijvende of scheldende vrouw. (Van Dale)
-
- Portret
- Voorstellingen van personen; gebruik 'figuren (voorstellingen)' voor voorstellingen van denkbeeldige of mythologische figuren. (AAT-Ned)
-
Werk
- Museum
- Zuiderzeemuseum Enkhuizen
Vervaardiging
Aankoop & Licentie
- Licentie
- BY-SA
Locaties
- Volendam
Reproductie
- Vervaardiger van reproductie
- d/Arch
Trefwoorden
Uit de Zuiderzeecollectie
Gerelateerd
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer vrouw in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer vrouw in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer moeder en kind in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer vrouw in dracht met bril
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenPortret van twee Volendammer vissers
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenURK, VISSCHERSMEISJE
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer vrouw in dracht met bril…
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammers in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammers in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer in winterse stadsgezicht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenMarker vrouw in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenOude Marker vrouw in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenMarker oude vrouw in dracht
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendammer vissers
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenDe visvangst in Spakenburg.
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenStraatbeeld met Volendammers en emmer…
-
Zuiderzeemuseum EnkhuizenVolendam.

.jpg?width=300)

Reacties