Datering

Broche

Ronde broche met in he midden grote gefeceteerde granaat

(gemaakt van halsslot); Ronde broche met in he midden grote gefeceteerde granaat, daar omheen gouden bladen opgebouwd uit kleine spinvormen.; Aan de achterzijde is een naald gemonteerd.; Ingeslagen met eikeblad (???); *

Identificatie
Titel
Broche
Objectnummer
000194
Objectcategorie
Edele metalen
Objecttype
  • broche
    Een sierspeld of broche is een sieraad dat wordt opgespeld om kleding te versieren, meestal door vrouwen gedragen.
  • sieraad
    Objecten oorspronkelijk gemaakt op het menselijk lichaam te worden gedragen als ornament met als doel het lichaam te verfraaien.
Persistente URL
http://hdl.handle.net/21.12111/zzm-collect-14135
Werk
Lengte
3.0 cm
Museum
Zuiderzeemuseum Enkhuizen
Vervaardiging
Materiaal
  • goud
    Te gebruiken voor het zuivere metaalelement met het symbool Au en het atoomnummer 79. Het is een zacht, zwaar, chemisch inactief en geel metaal en wordt al sinds de oudheid als edel beschouwd. Het dient in vele culturen als de basis voor materiële handelswaarden. Ook te gebruiken voor het metaal wanneer het wordt bewerkt en vervormd om, meestal in combinatie met andere stoffen, verschillende voorwerpen en materialen te maken. (Archeological Base Register)
  • granaat (mineraal)
    De granaatgroep bevat mineralen met een kubisch kristalstelsel en kristallen in de vorm van rombische dodecaëders en trapezoëders. (Wikipedia)
Techniek
  • Cantille
    Cantille is een fijn metaaldraad of een materiaal dat gebruikt wordt voor decoratieve toepassingen, vooral in borduurwerk en sieraden.
Aankoop & Licentie
Verworven
aankoop 1 juli 1949
Licentie
BY-SA
Locaties
  • Friesland
  • Groningen
Reproductie
Vervaardiger van reproductie
Wim Zandbergen

Trefwoorden